Minden egy utazással kezdődött.
Chen Pov.:
El sem hiszem, hogy Észak-Koreában
vagyok, az öcsémmel és a fél kultúrcsoporttal. Elvileg azért jöttünk, hogy
megnézzük, hogy milyen az északi néptánc és zene, de e helyett baszottul
lesitteltek minket, és a legrosszabb az egészben az, hogy elvesztettem Kait. Ha
nem kerül elő, megőrülök. Megígértem az apánknak, mikor meghalt, hogy vigyázok
rá és most itt vagyunk, egy idegen országban én a sitten, ő meg az isten tudja
hol...
Kb. két hétig lehettünk a sitten,
amikor néhányunkat, nem mindenkit, de kiengedtek. Vagyis azt csak hittük. Amint
kiléptünk az épületből egy furgonba tuszkoltak minket. Voltak itt fiúk is
lányok is, és - hála Istennek - felfedeztem egy ismerőset is közöttük.
- BaekHyun - szóltam oda neki, mire ő összerezzent, hát nem
a legbátrabb, az biztos.
- Hova visznek minket? - Kérdezi, mire csak a fejemet rázom.
Igazából én is kezdek beszarni, már órák óta itt csücsülünk, és nem tudom, hogy
épp haladunk e vagy sem. És, ami a legrosszabb még mindig nem tudom hol az
öcsém!
Már négy hete vagyunk itt,
Japánban. Ide hozott minket a kisbusz, meg gondolom a komp... De ez most
lényegtelen. Csak az jár a fejemben, hogy minél hamarabb el kell tünnöm innen,
lehetőleg Baekkel együtt. Ez a patkányfészek elviselhetetlen, ahogy a fő
patkány is, értsd "gazdink". Igen, elhoztak minket a börtönből, hogy
eladhassanak minket. Sokunkon már túl is adtak, de Baek és én még itt vagyunk,
az engedetlenségünk miatt. Most is az egyik kihágás miatt vernek épp szarrá,
vagyis azért nem. Az arcomat kímélik, mert kár lenne egy ilyen "szép
kis pofiért" meg a faszt. Inkább verjenek szét, mint hogy egy vén japán
bácsihoz kerüljek, és ha jól vettem ki, nem éppen ápolónénisett játszani.
Szinte fel sem eszmélek az ütések után, mikor is valami fémes csattan a
nyakamon.
- Mi a...? - Mondanék valami csúnyát, de hírtelen éles
fájdalom nyilall a tarkómba.
- Én a helyedben nem tennék, semmi ilyesmit, ha nem akarod,
hogy nagyon-nagyon fájjon - rántja meg a nyakamon lévő... nyakörvet!?

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése